Diyet Başarı Öyküleri

Diyet Başarı Öyküleri

Diyet Başarı Öyküleri

Kişiler bazen kiloları ile ilgili sıkıntılar yaşayabilirler. Fazla kiloları hayatlarının bazı bölümlerinde kişilere zor anlar yaşattığı gibi öyle zamanlar olur ki, bu kilolar artık o kişinin canına tak eder ve bu kilolarından kurtulmayı kafasına koyar. Bu noktadan sonra kişi kendi kilolarına karşı bir savaş başlatır ve bu savaşı iradesi nispetinde kazanma olasılığı daha yükselir.

Her şeyin başı azim

Kişi eğer kilo vermeyi göz aldıysa bu konuda kendi nefsine hâkim olmalıdır. Eğer kendisine bir diyet programı çıkardıysa ve bu programda yemesi gerekeni yediyse, kişi bir süre sonra daha fazlasını isteyecektir. Bunu kişi değil, kişinin vücudu otomatik olarak isteyecektir. Burada kişinin kendi vücudunun dizginlerini eline alması ve isteklerine karşı durabilmesi gerekir. Şimdiye kadar duyduğumuz gördüğümüz diyet başarı öykülerinin arka planında hep azim yatmaktadır.

Program çok önemlidir

Diyet yapmaya başlayacaksanız kendinize bir program hazırlamalı veya uzman birine bu programı hazırlatmalısınız. Ancak yapılan bu program havada kalmamalı, programa harfi harfiyen uymanız oldukça mühimdir. Ancak bu şekilde diyet başarı öykülerinin arasına kendi hikâyenizi de yazdırabilirsiniz.   

                Diyet programınızın üzerine bir de egzersiz programını da eklerseniz kilo verme süreciniz kısalacaktır. Ama bu ikisini bir arada götürebileceğinize inanmıyorsanız boş yere program yapıp kendinizi kandırmayın. Kilolarınızdan kurtulun ama varsın biraz uzun sürsün. Siz sonuçta başarıya ulaştıktan sonra bu yolda her şey mubahtır. Ancak herşey kelimesi ile sağlığınız zedeleyecek yöntemlerden de uzak durmanız gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ