Erkek Kolye Modelleri

Erkek Kolye Modelleri

Erkek Kolye Modelleri

Aslında bakılırsa kadınların gözünde erkekte kolye pek hoş bulunmaz ancak bunun sebebi yanlış tercihlerden kaynaklanmaktadır.  Kalın, kısa ve uçsuz zincirlerden çok daha kibar bir hava veren ince zincirli ve farklı tasarımları olan uçlu kolyeler tercih edilirse kadınları gözüne daha cazip gelebilir.

Bunların örnekleri sayısız denecek kadar çoktur. Mesela çelik kurukafalı, metal çapalı, Osmanlı tuğrası, şimdiler de moda olan Eiffel kulesi gibi daha pek çok erkek kolye modeli mevcuttur.

Elimizde bulunan teknolojik aletlerle örneğin; bilgisayarla istediğiniz tarzda erkek kolye modellerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Dikkat ederseniz erkeklerde en çok kullanılan kolye modeligümüştür kolyelerdir.  Gümüş zincirler, deri üzerine gümüş uçlar bunlara örnektir diyebiliriz. Bazı erkekler de altın kolye severler ve en az kadınların mücevherlerine verdiği önem kadar önem verirler. Erkek kolye modelleri zevke göre, siyasi ve dini görüşe göre de çeşitli semboller barındırabilirler ki günümüzde artık çok fazla tercih ediliyor ve erkekler genellikle kolyeleri manevi anlam taşıdıkları için kullanırlar. Kolye tercih etmekteki sebep kadınlardaki gibi süs değil sahiplenme duygusunu ve görüşlerini açıkça belirtmektir.

Erkekler asker künyelerini çok severler ve daha askere gitmemiş olanlar bile onlara özenip künye satın almaktadırlar.  Erkeklerde kolye alışkanlığı askerlikten kalma olsa gerek künyelerini kaybetseler bile ya asker künyelerine benzer kolye satın alırlar ya da farklı tarzlarda kolye alıp alışkanlık haline getirirler. Bu alışkanlık uzun süre kolyelerini boyunlarından çıkarmamalarıyla açıklanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ