Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı

Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı

           Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı

Esmerler nasıl makyaj yapmalı konusundan önce esmer bayanların çok koyu tenli ve mat bir cilt yapısına sahiplerdir. Makyaj yaparken de bu konuya dikkat edilmelidir.

Esmerler nasıl makyaj yapmalı sorusuna bu yazımızda cevap vereceğiz sizde esmerseniz bu yazımızı dikkate alınız. Esmer bayanların ciltleri çok koyu oldukları için yapılan her makyaj onlara yakışmayacaktır. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken bazı renkler vardır. Bunları anlatalım.

Esmerler nasıl makyaj yapar;

* esmer bayanların genelde göz renkleri koyu kahve, siyah ya da yeşil oluyor.

* seçeceğiniz fondöten mutlaka cilt tonunuzla uyumlu olması gerekecektir. Fondöten seçerken mutlaka boynunuzla yüzünüzün birleştiği çene kemiğinize uygulamanızdır. Avuç içine ya da elinize uygulayarak fondöten seçimi doğru olmaz.

*allık için seçeceğiniz tonlar hafif pembeler ya da çok kırmızı al al bir allık olabilir. Fuşya da allık için tercih edilebilir.

*ruj sürecekseniz de size en çok gidecek renkler narçiçeği ya da yine fuşya tonları veya çok kırmızılar çok güzel olacaktır. Hatta turuncuya bakan renkler ve tonlar da hoş durur.

* far içinde gri, eflatun, mavi tonlarını ya da koyu mavileri tercih edebilirsiniz.

* kaçınmanız ve sürmemeye özen göstereceğiniz renklerde dore fondötenler, portakal rengi göz makyajı ya da pembenin bazı tonları size yakışmayacaktır.

* esmerlerinde ciltleri hassastır. Bu nedenle yapacağınız makyajları özenli yapmanız gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ