Gelin Eldiveni

Gelin   Eldiveni

                        Gelin   Eldiveni

Gelinliğimizi aldık , duvağımızı taktık çiçeğimiz hazır derken eee nerde bu gelin eldivenleri  gelinlik eldivensiz olmaz.

Evet maalesef her şey  tamam olmalı ki birlik düzen ve adetler bozulmadan korunsun. Evet bu kadar tamamlayıcı olan gelinlik eldiveni hakkında bir şeyler  paylaşmak isterim. Piyasada birçok çeşit çeşit dantellisi , boncuklusu, püsküllüsü, klasik olanı yani hayal gücünüze göre istediğiniz modeli bulabilirsiniz. Fakat bizim için önemli olan tabi ki öncelik gelinliğimize olan uyumu gerek renk, gerek kumaş, desen olarak bir bütün ve uyum içinde olması gerekir. Yani gelin eldiveni alırken mutlaka gelinliğimize uygun olanını seçmeliyiz.  Örneğin ; gelinliğimiz sade ve sadece dantelli ise biz boncuklarla abartılı bir eldiven seçmemiz mutlaka yanlış bir seçim olacaktır. Eldiveni alma amacımız da önemlidir. Eldiveni sadece gösteriş için ve tamamlayıcı bir aksesuar olarak kullanacak isek  sadece görünümü önemli olabilir. Fakat görünüm dışında eldiven olarak altınlar takılırken bilezik ve benzeri takılar için kullanmak isteniliyorsa buna uygun eldiven seçimi yapmalı. Bilezikler takılırken  zorlama olabileceği için eldiveninizin kumaşını iyi seçilmelidir aksi halde zorlama halinde yırtılmalar olabilir buda en güzel günde kötü görüntülere neden olabilir. Bunun için eldivenin kumaşına, dantelleri varsa nerelerde olduğuna veya boyuna dikkat etmeliyiz.  Bazı eldiven çeşitlerini açıklayalım;

*ipek eldivenler; eskilerden beri günümüze gelen en sık kullanılan eldivenlerdir. Eğer takılar için kullanılacaksa ilk tercihiniz olmalı.

*dantelli; gelinliğiniz de dantel modelleri varsa tercih edebilirsiniz.

*kurdeleli; gelinliğin arkasında yada duvak kısmında varsa kurdele eldivenlerdeki kurdeleler çok tatlı ve hoş duracaktır.

*saten; opera ,akşam yemekleri ve partilerde de kullanılan model gelinliklerde de tercih edilmektedir.

* dirsek , parmaksız, kısa ,uzun ve bilek şeklinde uzunluklara sahipler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ