Gizli Makyaj Nasıl Yapılır

Gizli Makyaj Nasıl Yapılır

                    Gizli Makyaj Nasıl Yapılır

Herkesin makyaj yaparken istediği şey daha güzel gözükmek ya da varsa cildindeki bazı problem ve kusurların kapatılmasını sağlamaktır. Gizli makyaj nasıl yapılır konusu da bugünlerde çok merak edilen ve anlam veremediğimiz bir konudur.

Gizli makyaj nasıl yapılır sorusunun asıl kaynak cümlesi tabi ki doğallık olacaktır. Doğallık gizli makyajın sırrıdır. Mükemmel ve güzel olmak için profesyonel ellere gerek yok sizde kendi evinizde kolayca sadece size özel makyaj malzemeleri ile bunu yapabilirsiniz.

Gizli makyaj nasıl yapılır biraz anlatalım;

  • Makyaj çeşidi ne olursa olsun uygulamamız gereken en temel adım tabi ki cildimizi makyaja hazırlamak olacaktır. Bu nedenle öncelikle cilt temizliğimizi tonik yardımı ile tamamlayalım.
  • Ardından iyi bir nemlendirici ile nem verelim cildimize ve biraz bekledikten sonra aldığınız makyaj bazınızı sürelim.
  • Cilt tipinize ve renginize en uygun renk ve tondaki fondöten kullanım cildinize eşit miktarda yediriniz. Ardından renksiz ve ışıltı olmayan bir pudra ile cildimizi sabitleyelim.
  • Gözlerinize uygun göz renginize en uygun açık olan renklerde far ile gözleriniz kapaklarınıza sürünüz ve ardından göz kaleminizi çekiniz istiyorsanız eyerliner kullanınız.
  • Makyajınızı sürünüzü sürüp daha da renkli hale getirmek tabi ki yok ruj yerine dudak koruyucu ya da balım tercih ediniz. İsterseniz parlatıcı da kullanabilirsiniz.
  • Allık sürüp makyajınızı en gizli şekilde tamamlayınız.

Bu şekilde gizli makyajımızı tamamlamış olduk.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ