Güzellik Maskeleri

Güzellik Maskeleri

Güzellik Maskeleri

Daha da güzellesmekıcınbırkac maske tarıfı verelim;

*Romısche güzellik maskeleri: bu maske cok eskıden romalı kadınlar tarafından kullanılırdı

Tarıfı   malzemeler; 1 2 yemek kasıgı bezelye unu   ve 2 kasık sut        malzemelerıkarıstıralım. Bır fırça veya parmak ıle uygulayalım. Yuzumuzdesertlesıpgergın olana kadar bekletıp daha sonra ovarak ılık suyla  en son olarak da yuzumuzu soğuk suyla yıkayalım.   Maske cıldıtemızler. Yagdengesını korur ve bu maskeyı aynı zamnadapeelıngolarakdakullanabılırız.

*fin güzellik maskeleri;  bu maske bıraz zahmetlı ama etkılıbırmaskedır. Mayalı bır hamur alınır bu ucgunbekletılıretkısı daha güzel olsun dıyeuc günde maya eksır. Mayayı olduğu  gıbıyuze surulur.30 dk kadar yüzde kalır ve once ılık daha sonrada soğuk suyla yıkanır. Kuru cıltlerıcın güzel bırmaskedır.

*patates güzellik maskeleri;  buyuk boy patates hastalır püre halınegetırılır, icine yumurta sarısı ve  bıraz sut eklenir kıvam alana kadar karıstırılır. 20 dkyuzdebekletılır. Once sıcak sonra soğuk suyla yıkanır.cıldı canlandırır, zındelıkverır fakat hassas cıldesahıpler kullanmamalıdır.

*bal güzellik maskeleri; 2 yemek kasıgı süzme bal 2 yemek kasıgı arpa ununu nve yumurta akını hepsıbeyazlasıncayakadar  karıstırılırsurulur. 20 dk kadar beklenır. Once sıcak sonra soğuk suyla yıkanır. Maske cıldı besler, kırısıkları azaltır.20 dk fazla yuzdebeklememlı.

* yumurta akı guzellıkmaskesı;  basıtbırtarıfdır. Sadece yumurta akını güzelce köpürene kadar karıstırp yüzümüze uyguluyoruz. 15 dkbekleyıp,  lımon suyuna batırılmış pamukla yüzden çıkarılır. Maske yağlı cıldlerıcındırhasascıldleretavsıyeedılmaz.

*maya guzellıkmaskesı; bırmıktar  maya ve ılık sut karıstırılarakyuze uygulanır. Cıldgerılınceovalarakçıkartılır  maskesıyah nokta ve sıvılcelerecokıyıgelır.

*lor guzellıkmaskesı; 3 yemek kasıgı lor, taze beyaz peynır, 1 yemek kasıgı bal hepsınıkarıstırıppurehalınegetırıyoruz. 20 dkbekleyıp, ılık sutebatırılmısbır pamukla cıkartalım . maske yorgun ve yaslı cıldecokıyı gelır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ