Hakim Yaka Gömlek

Hakim Yaka Gömlek

Hakim Yaka Gömlek

 

Hakim yaka gömlekler resmi bir kıyafet türüdür ama günlük hayatta da çok fazla kullanılmaya başlanmıştır. Bu yazıda asıl önemli olan ve dikkat çekmek istediğimiz nokta bu tarz gömleklerin nasıl giyildiğidir.

 

Hakim yaka gömlek kumaş pantolonla iyi bir kombin sağlayabilir. Siyah ince etekle de hoş durabilir. Şayet etek tercih edilecekse ayakkabı olarak ince topuklu ve sivri burunlu bir ayakkabı kullanmak mümkün. Ayakkabı rengi ile gömlek rengi birbiriyle uyumlu olmalıdır.. Hakim yaka gömlek ile birlikte kumaş pantalon ve sade bir babet giyerek yakaladığınız üçlü  güzel bir görünüm yakalamanızı sağlar. Beyaz renkli bir hakim yaka gömleğin altına kumaş pantalon daha da güzel bir görünüm sağlayacaktır. Ayakkabı tercihinde dolgu topuk kullanmanız gerekebilir. Aksesuar tercihinde ise boyunda ve bilekte hiçbir şey olmaması daha klas bir tarz yaratır. Kulağa ufak bir küpe takılıp saçlar için de at kuyruğu veya topuz tercihi yapılabilir.. Böylelikle yaka ayrıntısı göze daha fazla çarpacaktır. Makyaj sade kullanmak mümkün.

 

Hakim yaka ceketlerde ise tercihinizi düz bir tişörtten yana kullanabilir, ceketin altına da etek tercih edebilirsiniz. Ancak eteğin kabarık olmamasına dikkat etmek gerekir. Kalem etek veya dar mini bir etek giyilebilir. Ayakkabı olarak ön kısmı daha oval ve topuk kısmı kalın modeller tercih edilebilir. Hakim yaka ceketlerde de aksesuar olarak yalnızca küpe kullanmak gerekir. Saçlar isteğe göre dağınık topuz yapılabilir. Makyajın sade olmasına itina göstermek sizin faydanıza olur.

 

Hakim yaka kullanılırken boyun kısmının uzun olması daha hoş bir görüntü oluşturacaktır. Hakim yakalar açık renki elbiselerle kendisini daha fazla gösterdiğinden açık renkler tercih edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ