Hamilelik Testi Nasıl Yapılır

Hamilelik Testi Nasıl Yapılır

Hamilelik Testi Nasıl Yapılır

Son günlerde kendinizi yorgun,bitkin,duygusal mı hissediyorsunuz? Mideniz de bulandıysa acaba hamilemiyim şüphesi  bayanların neredeyse yüzde doksanının aklından geçer. Belki de ilk bebek ve hamilelik testi nasıl yapılır bilmiyorsunuz. Hamilelik HCG hormonuyla ortaya çıkar. HCG hormonu hamileliğe özgü bir hormondur. Hamilelik testi yapmanın en pratik yolu eczanelerde satılan hamilelik testleridir. Eczaneden aldığınız hamilelik testini mümkünse sabah ilk idrarla yapmanız önerilir. Anne adayı sabah ilk idrarını temiz bir kaba koyup hamilelik testinin prospektüsünde tarif edilen test kitine damlatılır. Test kiti üzerine idrar damlatıldıktan sonra beş dakika bekletilir.

Beş dakikanın sonunda kitin üzerinde tek çizgi varsa hamile değilsiniz, çift çizgi var ise hamilesiniz demek oluyor. Bazen testlerde hiç çizgi de çıkmayabiliyor. Testte çizgi çıkmaması testin bozuk olduğunu gösteriyor. HCG hormonu gebeliğin başlangıcında önce kanda ortaya çokar sonrasında idrarda ortaya çıkar. Bu yüzden hamilelik belirtileri ve adet gecikmesi yaşanıyorsa kadın doğum uzmanından yardım alarak kan testiyle hamilelik testi nasıl yapılır diye danışabilirsiniz.

Piyasada birçok hamilelik testi olmakla beraber neredeyse kesine yakın sonuçlar vermektedir. Hatta bebeğin cinsiyetini ikinci aydan itibaren veren ortalama 300 TL değerinde çeşitli cihazlarda bulunmaktadır ve üstelik yanılma payları neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu tür cihazlar ise takriben on dakika içerisinde sonuçları vermektedir.

Cihaz ev ortamında rahatlıkla kullanılmaktadır. İlgili cihazın küçük haznesine küçük abdestinizi yapıyorsunuz ve içerikte yer alan küçük toz paketini cihaza ekledikten sonra on dakika dinlendiriyorsunuz. Akabinde sonuç karşınızda renk olarak gözükecektir. Mavi ise erkek pembe ise kız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ