Kalıcı Makyaj Nedir

Kalıcı Makyaj Nedir

                        Kalıcı Makyaj Nedir

Kalıcı makyaj nedir günümüzde artık çok yaygınlaşmış olan az çok herkesin bildiği bir konudur. Biz kalıcı makyaj nedir sorusu cevabını sizler için verelim.

Kalıcı makyaj nedir aslında adı gibi kalıcı olan hemen yıkayınca veya akşamları akmayan sizi her gün makyaj yapma derdinden kurtaran bir makyaj türüdür. Sizde her gün makyaj yapmamak güne hazır makyajla uyanmak istiyorsanız sizde bu kalıcı makyaj yaptırabilirsiniz. Üstelik bu işlemler ağrısız ve acısız yapılan ameliyat gerektirmeyen bir işlemdir.

Kalıcı makyaj günümüzde üç şekilde üç ayrı bölgeye uygulanmaktadır. Gözlerin üstüne uygulanan eyerline olarak yapılan, kaşlara yapılan kaşları dolgunlaştırmak için uygulanan yöntemdir. Ve son olarak da dudaklara aynı şekilde dolgunlaştırmak için yapılan bir makyajdır. Kalıcı makyaj uzman ekipler tarafından kaliteli malzemeler kullanılarak yapılması gereken bir işlemdir. Kaşa uygulanan işlem için önce kaşın köklerine küçük küçük her kaş kıla ayrı ayrı noktalama uygulanıyor. Sonrasında boyama işlemi yapılıyor. Göz üstüne yapılan kalıcı makyaj ise göz üstüne bir hat çizilerek o hat eyerline benzeri bir uygulama yapar gibi uygulanıyor ve tabi onun içerisindeki maddeler daha değişik ve kalıcı oluyor. Dudaklar için yapılan uygulama da ise önce dudak çevresi istenilen ve dudağa uygun olan renklerden bir hat oluşturuluyor ve bu dudak dolgusunun içerisine istenilen renklerde boyama işlemi yapılmış oluyor.

Kalıcı makyaj adında belirtildiği üzere kalıcı olmamakla beraber uzun süreli giden bir makyaj türüdür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hanımzade dedi ki:

    kalıcı kaş makyajı tecrübeli ellerde muhteşem sonuçlar sağlıyor ama geri kalan bölgelerde pek de kullanışlı değil sanki

BİR YORUM YAZ