Kapalı Abiyeler

Kapalı Abiyeler

Kapalı Abiyeler

Tesettürlü bayanların özel gün ve gecelerde elbise seçimi biraz zorlayıcı olabilir. Çünkü genel olarak kapalı bayanlar için kapalı abiyeler çok fazla üretilmemekteydi. Ancak moda sektöründe yaşanan olumlu gelişmeler ile birlikte bayanlar çok daha aktif bir şekilde yer almakta ve kendilerine uygun kapalı elbiseleri de rahatlıkla bulabilmektedirler. Kapalı abiyeler tesettürlü bayanların kapanma isteklerine uygun olarak üretilmektedir. Tesettürlü bayanların inançları ve istekleri doğrultusunda tercih ettikleri modeller kapalı ve herhangi bir dekoltesi bulunmayan modellerden oluşmaktadır. Bu durumda tesettür giyim olarak çalışan mağaza ve markaların bu alanda yaptıkları daha başarılı çalışmalar bulunmaktadır.

Kapalı abiyeler genellikle bayanların vücut hatlarını belli etmeyen modellerden oluşmaktadır. Bu yüzden genellikle belden oturtmalı ve aşağıya kadar bol bir şekilde uzanan modeller bayanlar tarafından daha sık bir şekilde tercih edilmektedir. Aynı zamanda bayanların uzun kollu istekleri işlemeli kollar ile ya da abiye elbiselerin üzerine giyilebilen cepken modelleri ile giderilmektedir. Bunun yanı sıra kapalı abiyeler herhangi bir dekolte barındırmadığı için genellikle göz alıcı taşlar ya da işlemeler ile birlikte daha gösterişli bir hale getirilmektedir.

Kapalı abiyelerde genellikle koyu renklerin kullanıldığı görülmektedir. Ancak tesettürlü bayanlarda pastel tonlardaki ve canlı tonlardaki renkler ile çok şık ve istedikleri gibi bir görünüme kavuşabilirler. Bayanların tek parça elbise seçeneklerini tercih etmeleri daha kolay bir tercih olarak ifade edilmektedir. Ancak bunun yanı sıra farklı modeller modern kesimler ve asimetrik kesimler kapalı bayanlarında çok daha modern ve şık bir görünüm sağlamaları konusunda yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda kapalı abiyeler kapalı bayanların özel gün ve gecelerde dekoltesiz de ne kadar göz alıcı ve özel görünebileceklerinin bir kanıtı olarak ifade edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ