Kolay Makyaj Yapımı

Kolay Makyaj Yapımı

                        Kolay Makyaj Yapımı

Makyajının bir rutin haline gelmesi ile kadınlar bu makyajın da nasıl kolay yapılabileceğini düşünüyorlar. Bizde sizler için araştırma yaparak kolay makyaj yapımı hakkında taktikler vereceğiz.

Kolay makyaj yapımı adı gibi kolay olması gereken vakit de almaması gereken bir konudur. Bunu için neler yapılabilir neler yapılması gerekiyor bakalım.

Kolay makyaj yapımı;

*kolay makyaj en pratik şekilde yapılması gereken makyajdır bu nedenle öncelikle makyaj malzemelerinizin hazır olması gerekir hazır bir ortamda bu işi yapmak hem daha kolay ve hızlı sonuçlar almamızı sağlayacaktır.

*malzemeleriniz hazır ve temiz ise ufak ve hızlı bir şekilde cildinizi temizleyip ardından makyaj bazınızı mutlaka uygulayıp makyaja başlamalısınız asla temizlemeden ve baz uygulamadan makyaja başlamayınız.

*temizlenen cilde makyaj yapmak ve makyajın yedirilmesi daha kolay olacaktır. Temizlemeden yapılan makyaj hem zarar verir hem de gözeneklerinizin tıkanmasına yol açar.

* hemen kapatıcı sürmenize gerek yok ise cilt tonunuza uygun renklerdeki fondöteni uygulayınız. Ardından transparan pudra uygulaması yapınız.

* hemen göz makyajınıza geçin farınızı daha kolay ve etkili şekilde uygulayabilmek için far bazı kullanın. Arkasından farı sürüp gerekiyorsa kalem kullanın arkasından da rimeli sürüp göz makyajını tamamlayın.

* dudaklarınıza istediğiniz şekilde abartısız bir ruj uygulayın. Hatta pratiklik olsun diye sadece dudak balımı da sürebilirsiniz ufak şekilde de allık sürerek makyajınızı tamamlayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ