Makyaj Çantası

Makyaj Çantası

                          Makyaj Çantası

Makyaj tüm kadınların günlük hayatlarının bir parçası olduğu için makyaj malzemeleri de vazgeçilmez oluyor. Makyaj malzemeleri için de makyaj çantası lazım olmuş oluyor.

Makyaj malzemelerinin de vazgeçilmez korunağı da tabi ki makyaj çantası oluyor. Teknoloji çok ilerliyor ve kozmetik sektörün de bundan yeterince payını alıyor. Bu nedenle makyaj malzemelerinin de ayrı bir çantası olmuş oluyor. Kalemler, rimeller, allıklar, rujlar, fondötenler, kapatıcılar, ojeler ya da adını benim bile bilemediğim birçok makyaj malzemeleri var. Her kadının yani makyaj yapan her kadının mutlaka kol çantasının içerisinde mutlaka bir makyaj çantası bulunmaktadır.

Bir makyaj çantasının içerisinde neler olması gerekir kısaca bakalım;

*temizleyiciler; mutlaka bir iki tane kulak pamuğu olması gerekir. Peçete ya da selpak olmalıdır. Acil durumlar için makyaj temizleme mendilleri olmalı. Bir makyaj temizleyici bir pamuk olması gerekir.

* makyaj malzemeleri için bir cilt tonuna uyumlu fondöten ya da pudra olmalıdır. Allık olması gerekir hiç makyaj yapmasanız bile bir allık bir kalem mutlaka çantanızda olması gerekir.

*makyajınızı daha iyi ve yoğun şekilde sürebilmek adına mutlaka makyaj fırçalarınız ve makyaj süngerleriniz olmalı hatta yedek süngeriniz olması gerekir.

* bir adet cımbız ve küçük bir törpünün de bulunması zor durumlarda kurtarıcınız olacaktır.

*kendi ihtiyacınıza göre ya da en çok kullandığınız makyaj ürünlerine göre makyaj çantanızı sizde doldurabilirsiniz.

Makyaj Çantası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ