Makyaj Nasıl Yapılmalı

Makyaj Nasıl Yapılmalı

                  Makyaj Nasıl Yapılmalı

Birçok yemek tarifinin ya da ev temizleme gibi kadınsal konuların olduğu gibi tabi ki makyajında kendine özel bir yapılma şekli bulunmaktadır. Makyaj nasıl yapılmalı  konusu da en çok merak edilen konudur.

Bizde bazı uzmanlar tarafından en çok savunulan ve makyaj için mutlaka yapılması gereken bazı makyaj nasıl yapılmalı ve ne gibi önlemler alınmalı bulduk bu yazımızda sizler için paylaşalım.

Makyaj nasıl yapılmalı; öncelikle temizlik şart birçok ünlü makyaj ustası tarafından vurgulanan olmazsa olmaz bir konu temizliktir bunun için öncelikle makyaj malzemelerinizin ve makyaj yapmadan önce sizin ve cildinizin temiz olması gerekir.  Makyaj malzemelerinizi alırken mutlaka ambalajının cam olmasına ya da aldıktan sonra koyabiliyorsanız cam ambalajlara koymanız gerekir. Makyaj malzemelerinizi de saklarken özen gösteriniz imkanınız varsa makyaj ürünlerinizi ve parfümlerinizi buzdolabınızda saklayınız. Ürününüz bitmeden aynı ürünün yenisini alıp kullanmayınız. Böyle olunca yenisini kullanıp eskisinin tarihi geçmiş oluyor bu da boşuna israf olmuş olacaktır. Aldığınız makyaj malzemelerinizi mutlaka temizleyin örneğin göz kalemlerinizin uçlarının kapalı olmasına ve rimellerinizin de temiz olmasına ayda bir kere de olsa sıcak suda fırçasını mutlaka yıkayınız. Kullandığınız makyaj fırçalarınızı ve pudra gibi süngerlerinizi mutlaka belirli aralıklarla yıkayınız. Makyaj yapmadan önce de mutlaka yüzünüzü tonik ile temizleyiniz. Cilt tonunuza ve cilt tipinize en uygun olan ürünler kullanınız. Bu daha sağlıklı makyaj yapmanızı sağlayacaktır. Her makyajdan önce makyaj bazı kullanın ve cildinizi koruyun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ