Makyaj Ürünleri Nelerdir ?

Makyaj Ürünleri Nelerdir ?

Makyaj Ürünleri Nelerdir ?

Hiç şüphesiz ki kadınların hayatının önemli bir bölümünü makyaj tutmaktadır. Güzelliklerini ön plana çıkartan bu mükemmel dokunuş için sevet döken kadınların makyaj çantasında olması gereken belli başlı makyaj ürünleri nelerdir?

Bir kadının makyaj çantasında olmazsa olmaz ürünlerin başında kapatıcılar gelir. Çünkü makyaj yapan her kadın işe yüzündeki kusurları kapatmaktan başlar. Göz altı torbaları, yara izleri, sivilceler, siyah noktalar kusursuz bir kapatıcı darbesi sayesinde ortadan kaybolur.

Göz çevresini belirginleştirmek için her kadın mutlaka eyeliner kullanır. Bu sebeple eyeliner bir kadının makyaj çantasından asla ama asla eksik olmaması gereken bir üründür. Doğru sürülen bir eyeliner göz makyajını son derece çekici bir hale getirir.

Göz makyajının bir başka püf noktası ise kirpiklere gösterilen özendir.  Bu sebeple kirpikleri canlı ve uzun göstermek için mutlaka rimel kullanılmalıdır. Rimel, diplerden başlayarak yukarıya doğru sürülmelidir. Bir çok rimel çeşidi vardır. Bu sebeple kendinize en çok yakışacak olan rimeli seçmelisiniz. Doğru seçilmiş ve doğru sürülmüş bir rimel göz makyajının oldukça önemli bir kısmını kaplar.

Tene renk katmak ve elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak için kullanılan allık bir kadının olmazsa olmazıdır. Doğal bir görünüm sağlamak amacıyla sürülen mat allıklar, her zaman için ideal konumdadır. Allık seçimi kullanılan kapatıcı göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Pudra kullanılıyorsa toz allık kullanılmalıdır.

Dudak çevresini belirginleştirmek için kullanılan dudak kalemlerinin pek bir etkisi yokmuş gibi görünse de aslında dudak makyajının püf noktasıdır. Doğru seçilmiş bir dudak kalemi, sizi dolgun ve göz alıcı dudaklara kavuşturabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ