Makyaj Yapma Teknikleri

Makyaj Yapma Teknikleri

Makyaj Yapma Teknikleri

Kadınların vazgeçilmezleri arasında olan makyaj kaç kadın tarafından doğru bir şekilde yapılabiliyor? Karşılaştığımız bir çok kadın için makyaj, yüz boyamaktan öteye gidemiyor. Oysa ki makyaj yüzdeki kusurları kapatmak, yüz hatlarını belirginleştirmek için yapılmaktadır. Peki doğru makyaj nasıl yapılır ? Sizler için makyaj yapma tekniklerini derledik.

Her kadının makyaj malzemeleri arasında bulunması gereken en önemli şey kesinlikle nemlendiricidir. Makyaj yapma tekniklerini doğru uygulayabilmenin birincil adımı cildi nemlendirici ile güzelce ovmaktır. Bu sayede makyaj sonrasında cildinizde istenmeyen parlamalar gerçekleşmeyecektir.

Nemlendiriciden sonraki en önemli aşama ise doğru kapatıcıyı bulmak ve kullanmaktır. Cildinizin rengiyle aynı tonlarda olan bir kapatıcıyı kullandığınız takdirde cildinizdeki bozukluklar hissedilmeyecek ve pürüssüz bir tene sahip olacaksınız.

Pudra tercihi kesinlikle ipek pudradan yana olmalıdır. İnce ve yumuşak bir pudra kalın bir fırça yardımıyla yüze sürülmelidir. Pudranın her bölgeye eşit dağılmasına özen gösterilmelidir.

Makyajda gözü ön plana çıkartan şeylerden birisi ise eyelinerdır.  Eyeliner sürmek bir çok kadın için oldukça zordur. Ancak bu işin püf noktası eyeliner sürerken gözünüzü germek ve eyeliner’ı tek hamlede sürmekten geçer.

Gözü öne çıkartan ürünlerden bir diğeri ise rimeldir. Doğru rimel tercihi ile büyük ve alıcı gözlere sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde yüz makyajınızla uyum içerisinde olan bir göz farı sizi oldukça çekici gösterebilir.

Makyajda dudakları ön plana çıkartmak için ise, makyajınızla uyumlu renklerde sürdüğünüz rujunuzun yanında rujunuzla aynı tonlarda olan bir dudak kalemi kullanmaktır. Kullandığınız dudak kaleminin rujunuzla aynı tonlarda olması son derece önemlidir. Aksi takdirde dudak kaleminiz ortaya çıkacak ve kötü bir görüntü oluşturacaktır. Asla ve asla sadece dudak kalemi sürerek dışarı çıkmayın. Çünkü bu durum dudağınız ile dudağınızın çevresinde bir renk uyumsuzluğuna yol açacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ