Nikah şekeri yapımı

Nikah şekeri yapımı

Nikahınız var ve şeker mi istiyorsunuz?

Nikah şekeri yapımı işlemi uzun bir iş olmaması sebebiyle ama gün öncesinden siparişlerin verilmesi gerekmektedir. Birçok genç kızımız kendi nikah şekerini kendisi  yapmak ister. Bu da zahmetli bir iş olur düğün hazırlıkları içerisinde şekerle uğraşmak zor gelebilir. Özel olarak nikah şekeri yapan yerler vardır. Kızlar istedikleri şekerleri ve süs eşyalarını , kaplamalarını kendileri seçerler ve ona göre sipariş verilir. Şeker siparişi verilirken de düğüne gelecek olan davetli sayılarının da bilinmesi gerekir çünkü herkese  yetecek kadar olması gerekmektedir.

Nikah şekeri yapımı aslında çok zor değildir , sadece uğraştırıcıdır.Aşağıdaki videoda vermiş olduğumuz tarife bakarsanız şekerin nasıl yapıldığını göreceksiniz ve ona göre sizlerde yapabileceksiniz. Gerekli olan malzemeleri her yerden temin edebilirsiniz ve kendi yaratıcı dünyanıza göre  süsleyip hazırlayabilirsiniz.

Nikah şekeri yapımı için gerekli olan şekerleri bu işle uğraşan yerlerden temin etmeniz hem  maddi yardımcı olur hem de sağlıklı olur. gelinlerin vazgeçilmezi olan süsleme şekli olarak görünene nikah şekeri aslında çok da gerekli değildir ama evvelinden gelmiş olan gelenek ve görenek olarak adlandırıldığı için özenle yaptırılır. Gelinlikli bebeklerin içerisine şekerlere de konularak ayrı bir figür oluşturulur. Şekerler masaların üzerine konulur ya da gelenlere kapıda verilir düğün hatırası olarak çoğu kişiler saklamaktadırlar. Düğünü renklendirir yapılan ve hazırlanan düğün şekerleri.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ