Nişanlık

Nişanlık

Nişanlık

Bayanların evliliğe ilk adımlarını attıkları en önemli törenlerden birisi ise ailelerin bir arada bulunduğu ve birbirlerini tanıma sürecine girerek genel olarak söz verdikleri dönem olarak ifade edilebilir. Nişan evresi oldukça gösterişli ve özel bir andır. Böylece nişanlanacak olan çiftlerinde birbirlerine karşı uyumlu ve şık olmaları çok önemlidir. Bu özel günde düğün gibi özel bir kıyafet giyilmesi çok önemlidir. Abiye modeller tercih edilse de genel olarak nişanlık daha çok tercih edilmektedir. Bu sayede günün anlam ve önemine göre giyinilerek daha özel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Nişanlık modelleri oldukça fazladır. Ancak geleneksel olarak en çok kullanılan nişanlık modelleri arasında kabarık etekli olan elbiseler gelmektedir. Bu elbiseler ile kendinizi adeta bir gelinlik içerisindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Bununla birlikte genel olarak nişanlık tercih ederken bayanların kendi vücutlarını en iyi şekilde tanımaları gerekmektedir. Kendi vücutlarını tanımayan bayanların kusurlarını kapatmaları beklenemez. Bu duruda kusurlarını kapatarak giyinen bayanların ise kusursuz ve göz alıcı bir görüntü elde ettiği görülmektedir. Bununla birlikte nişanlık modelleri yılın modasına ve üretimlere göre çeşitlilik göstermektedir. Genellikle koyu renklerden uzak durulduğu pembe mavi mor gibi canlı renklerin kullanıldığı görülmektedir.

Nişanlık genel olarak kabarık modellerden oluşmaktadır. Ancak bununla birlikte genel olarak kabarık etekli modeller uzun boylu bayanlar için daha özel bir görüntü oluşturmaktadır. Bununla birlikte kısa boylu bayanların daha basık bir görüntü elde etmelerini sağladıkları için boylarını kısaltacaktır. Bu durumda kısa boylu bayanların daha zarif ve daha az kabarık modelleri tercih etmeleri uzmanlar tarafından önerilmektedir. Bununla birlikte bu özel günde gösterişli görünmek isteyenler için genel olarak taşlı tüllü ve çeşitli işleme detayları olan daha abartılı modelleri tercih etmeleri saçları makyajları ve aksesuarları ile ihtişamlı bir görüntü elde etmeleri önerilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ